Citation Flow Nedir?

Citiation Flow, yazılım şirketi Majestic.com tarafından bir web sitesinin kalitesini popülerliğine veya ona işaret eden bağlantıların sayısına göre tahmin etmek için geliştirilmiş bir ticari marka miktar ölçüsüdür. Bir siteye işaret eden her bağlantı, 0-100 arasında bir Citation Flow değerine sahiptir ve daha yüksek bir sayı, daha yüksek bir kalite değerini gösterir. Citation Flow, sitenizin sahip olduğu ve aktarabileceği bağlantı değerini veya etkisini de belirler.

Citation Flow puanının yüksek olmasının olumlu olacağını düşünebilirsiniz, ancak sitenize yönlendiren bağlantıların büyük çoğunluğunun robot siteler, spam gönderenler, rastgele ve az bilinen bloglar olduğu ortaya çıkarsa, çok sayıda bağlantıya sahip olmanın hiçbir anlamı yoktur. Çok sayıda düşük kaliteli kaynaktan yüksek Citation Flow’a sahip olmak, sitenizin bir otorite olduğunu ve derecelendirilmesi gerektiğini göstermez ve sitenizin muhtemelen düşük Trust Flow sahip olacaktır.

Citation Flow öncelikle bir sitenin güvenilir olduğu bilinen bir siteye ne kadar yakından bağlı olduğunu görerek güvenilirliğini belirlemeye odaklanan diğer akış metriği Trust Flow ile birlikte kullanılır. Nihayetinde Trust Flow ve Citation Flow oranı, bir web sitesinin genel otoritesini geri bağlantı profiline göre değerlendirmek için kullanılır. İki metrik arasındaki oran ne kadar yakınsa o kadar iyidir çünkü bu, geri bağlantıların çoğunun iyi kalitede olduğunu gösterir.

Örneğin, Citation Flow 30 ve Trust Flow 15 ise, o zaman ortalama 2:1 oranına sahip olursunuz. Bununla birlikte, Citation Flow 100 ve Trust Flow 15 ise, 20:3 oranına sahip olursunuz; bu, çok sayıda bağlantıya sahip olmanıza rağmen bunların çoğunluğunun düşük kalitede olduğunu ve bu sorunu çözmek için harekete geçilmesi gerektiğini gösterir. konu.

Majestic üçüncü taraf bir araçtır ve metrikleri Google tarafından bir sıralama faktörü olarak kullanılmaz, ancak Flow Metrics, stratejik kararlar alırken arama pazarlamacılarına yardımcı olabilecek yararlı bir nicelik göstergesi olabilir.